Wielu domowych ogrodników po prostu uwielbia storczyki, ponieważ to są bardzo piękne rośliny. Ponadto jest to jedna z roślin doniczkowych, która obficie i długo kwitnie i cieszy nasze oko. Dlatego właśnie każdy z nas liczy na to, że po zakupie tej niesamowitej rośliny, ona przez długi czas będzie cieszyć nas swoim bujnym kwitnieniem. Natomiast najczęściej storczyk zrzuca swoje „sklepowe” kwiaty, i wcale nie spieszy się wypuścić nowe pąki.

Wszystkie rośliny domowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji i uprawy. Aby poprawić stan roślin, nie trzeba wydawać pieniędzy na drogie nawozy, które zresztą nie zawsze przynoszą pożądane efekty. Można to zrobić za pomocą zwykłego nadtlenku wodoru, który trzeba rozcieńczyć wodą do podlewania.

storczyki

Nadtlenek wodoru jest czymś na kształt biostymulatora o skumulowanym działaniu. Dlatego możecie się nie martwic o przedawkowanie lub oparzenia. W tym przypadku nadtlenek dziala nie na roślinę, ale na wodę, nasycając ją wodorem, który następnie rozkłada się na tlen i wodę. Tlen nasyca storczyk, a tym samym wzmacnia i leczy jego korzenie, a także zwiększa liczbę pąków. Jak powszechnie wiadomo, ta egzotyczna roślina bardzo lubi słońce i tlen.

Oto przepis na roztwór: jedną łyżkę nadtlenku wodoru rozcieńczyć w jednym litrze wody. Jeśli dodacie trochę więcej nadtlenku, nic się nie stanie, ale mimo to lepiej zachować prawidłowe proporcje. Taki roztwór nie jest nawozem, dlatego można podlewać im dowolną część storczyka.

Popularne wiadomości teraz

"Mieszkam we Francji od dłuższego czasu. Niedawno przyjechałam i zobaczyłam, jak moja matka nadal istnieje - dokładnie tak, jak istnieje"

„Synu, jesteś intelektualistą, gdzie znalazłeś taką narzeczoną, ona nie potrafi sklecić dwóch słów”

„Wybacz mi, moje dziecko, że nie chciałam cię widzieć z wizytą i nigdy nie powiedziałam dobrego słowa, miałam ku temu swoje powody”

„Mamo, kupiłem ci trochę mięsa - tylko nie mów mojej żonie, schowaj to szybko”: kobieta spojrzała na syna zdezorientowana

storczyki

Ponadto taki stymulator nadaje się do różnych faz rozwoju rośliny: można go stosować nie tylko przed rozpoczęciem kwitnienia, ale także w okresie rozwoju liści. Tę „ucztę” można również podawać innym roślinom domowym.

Taki roztwór przynosi najlepsze efekty w połączeniu z odpowiednim oraz regularnym nawożeniem.