Każda z nas marzy o mocnych i lśniących włosach, jak z reklamy. Niestety, osiągnięcie tego celu jest niezwykle trudne, zwłaszcza zimą, kiedy nasze włosy narażone są na mróz czy wiatr.

Dlaczego warto robić peeling skóry głowy?

Z suchymi i zniszczonymi włosami walczyła już nie jedna z nas. Na szczęście, okazuje się, że istnieje prosty i tani sposób na pozbycie się tego kompleksu.

Z pomocą przychodzi do nas siemię lniane! Tak, to właśnie ten niepozorny produkt, który niegdyś kochały nasze babcie jest urodowym hitem. Jego skład, bogaty w minerały, witaminy i tłuszcze omega-3 rewelacyjnie odżywia włosy oraz skórę głowy.

Popularne wiadomości teraz

„A potem wydarzyło się coś romantycznego. W wieku 45 lat zakochałam się w mężczyźnie starszym o 14 lat. Ale najdziwniejsze – moja ciąża.” Z życia

„Publikuję osobiste nietypowe zdjęcie. Komentarze: ‘W pani wieku takich zdjęć nie wolno publikować.’ ‘Po co to pokazywać. Myśli że ma 16 lat." Z życia

„Pomogła i pozwoliłam synowi z rodziną zamieszkać u mnie. Ale nie zatrudniałam się jako służąca, opiekunka dla synowej.” Syn chce przeprosin od mamy

Modlitwa za naszych ukochanych rodziców

Modne ozdoby do włosów na jesień

Aby zauważyć efekt działania siemienia lnianego, pamiętaj by stosować regularnie minimum jeden z poniższych sposobów.

Sposób 1. Koktajl

Przygotowanie koktajlu z siemienia lnianego na włosy jest bardzo proste. Należy gotować dwie łyżki siemienia lnianego w szklance wody przez 15 minut. Po tym czasie ugotowane siemię lniane przecedzamy przez sitko i odstawiamy płyn do wystygnięcia. Następnie trzeba wypić płyn. Możesz go dodać do soku owocowego, by nadać mu słodki smak. Pamiętaj, że regenerujący wpływ koktajlu zauważysz po minimum dwóch miesiącach.  

Dieta dr Dąbrowskiej – HIT czy KIT?

Sposób 2. Maseczka

Siemię lniane można również wykorzystać do przygotowania maseczki na włosy. W tym celu również zalewamy dwie łyżki siemienia lnianego wodą i gotujemy powoli na małym ogniu ok. 10 minut. W tym czasie woda zamieni się w żel. Następnie odstawiamy siemię lniane do ostygnięcia, by potem nałożyć go na umyte włosy, na które nakładamy ręcznik. Maseczkę trzymamy na głowie około godziny.

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com