Chryzantemy
Kwiaty te mają wiele do zaprezentowania. Są dostępne w wielu odcieniach, a ich obfite i długie kwitnienie sprawia, że ogrodnicy chętnie po nie sięgają. Jednak uważaj, na rynku dostępne są chryzantemy jednoroczne, które rosną tylko do sierpnia/ września, ale są tez chryzantemy wieloletnie, które kwitną właśnie jesienią. Warto dodać też, że kwiaty te lubią stanowiska słoneczne i zasobną, próchniczą glebę.
Mówią o niej „najpiękniejsza babcia na świecie”. Mężczyźni szaleją na jej widok
Rudbekia i jeżówka
Należą do rodziny astrowatych i mają bardzo podobne kwiaty w formie koszyczków, różniących się głównie kolorami. Języczkowe kwiaty rudbekii są żółte, żółto-brązowe lub żółto-czerwone, a kwiaty jeżówki mogą być w kolorze białym, kremowym, czerwonym, różowym, ale także żółtym i pomarańczowym. To kwiaty, które osiągają rozmiary do nawet dwóch metrów. Dodatkowo, tak jak chryzantemy preferują nasłonecznione stanowiska.
"Następnego dnia pod drzwiami znaleźliśmy notatkę: 'Kocham i czekam, wreszcie będziemy mogli być razem. Wkrótce twojej żony już nie będzie.'" Z życia
Dziecko zostawiło psa i notatkę w parku. Płakali prawie wszyscy
3 powody, dla których nie będziesz dodawać mleko do kawy
Dlaczego nie wolno myć jajka przed przechowywaniem?
Zimowit
Zimowity to piękne kwiaty powalające swoim wyglądem. I choć wyglądają na wymagające - zaklimatyzują się zarówno na stanowiskach słonecznych jak i lekko zacienionych. Co ciekawe mogą one rosnąć przez kilka lat na tym samym stanowisku. W naturalnym środowisku w Polsce zimowity spotykamy w Karpatach i Sudetach, co nie znaczy, że do ogrodów się nie nadają. Z powodzeniem można uprawiać takie odmiany zimowita jak: zimowit bizantyjski, pstry czy powabny.
Nastolatek zbudował w ogrodzie mały domek. Jego wnętrze wprawia w osłupienie
Astry
Astry bylinowe należące do gatunku nowoangielskiego, nowobelgijskiego lub do astrów krzaczastych cieszą swoim pięknem aż do pierwszych przemrozków. Co najważniejsze - ich piękne kwiaty można spotkać w różnych kolorach: fioletu, różu, bieli czy czerwieni. Astry bylinowe, zwane także marcinkami, preferują stanowiska słoneczne, bogate w zasobną glebę. Roślinę tę możemy pozostawić na tym samym miejscu przez okres od trzech do czterech lat.
Wrzosy
W zestawieniu tym nie mogliśmy zapomnieć o wrzosach, które chyba najbardziej kojarzą nam się z jesienią. Kwiaty wrzosów są co prawda skromne, ale bardzo urocze. Warto pamiętać o tym, że roślina ta lubi stanowiska słoneczne i przepuszczalną glebę o kwaśnym odczynie (pH 3,5 - 5). To, co najważniejsze i co sprawia, że chętnie sięgamy po te kwiaty to fakt, że wrzosy kupione w pojemniku można wsadzić do gruntu nawet w okresie ich kwitnienia, jednak warto pamiętać o zachowaniu odstępu między nimi - około 25 cm.
Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com