Każda gospodyni z pewnością ma do czynienia z mięsem mielonym, z którego można ugotować ogromną ilość przepysznych potraw – od zapiekanek po kotlety, faszerowane warzywa, a nawet ciasta. Jeżeli chodzi o przechowywanie i przygotowanie mięsa mielonego, to jest dość kapryśny produkt, który można łatwo się zepsuć. Oto są najważniejsze zasady, dzięki którym Wy nigdy nie popełnicie tych PIĘCIU błędów.

Zasady przechowywania

Jeśli chcecie zamrozić mięso mielone, musicie najpierw zawinąć go w folię, następnie włożyć go do plastikowej torebki i dopiero wtedy włożyć do zamrażarki. Folia spożywcza dobrze trzyma zarówno ciepło, jak i chłód, dlatego mięso mielone można będzie dłużej przechowywać w zamrażarce, ponadto ono nie straci swojego pierwotnego smaku.

Rozmrażanie

Nigdy nie używajcie mikrofalówki do rozmrażania mięsa mielonego. Pod wpływem fal mięso mielone może zamienić się w półprodukt. Rozmrażać mięso mielone należy w lodówce i bez wody.

Sposoby przyrządzania

Zimna patelnia to najgorszy wróg mięsa mielonego. Jeśli chcecie, aby kotlety z mięsa mielonego nie przyklejały się do patelni, oraz mieli przyjemny różowawy kolor, a nie brudnoszary, to należy bardzo dobrze podgrzać patelnie. Wtedy mięso mielone będzie apetyczne i piękne.

Nadmiar wody

Podczas smażenia z mięsa mielonego może wypływać woda. Jeśli jest jej za dużo, lepiej ja wylać.

Popularne wiadomości teraz

"Odkąd byłam dzieckiem, moja matka bardzo mnie nie lubiła. A potem moja siostra powiedziała mi, że moja matka potrzebuje pomocy"

„Wolałbym wyrzucić te pieniądze i nie dawać ich tobie. Gdzie była twoja głowa, kiedy wybierałaś mi zięcia: teraz siedzisz w biedzie”

„Synu, jesteś intelektualistą, gdzie znalazłeś taką narzeczoną, ona nie potrafi sklecić dwóch słów”

Rodzice zaprosili syna w odwiedziny i wtedy podbiegła synowa, która też chciała iść, ale nie została zaproszona: „Nie zasługuję na to”

Obróbka mięsa mielonego

Mięsa mielonego w żądnym przypadku nie można spłukiwać, w przeciwnym razie ono straci swój naturalny zapach.