Magda Gessler jest znaną polską restauratorką. Od wielu lat prowadzi swój telewizyjny program Kuchenne rewolucje. Kto jak nie ona najbardzie zna różne przepisy na smaczne potrawy?  11 grudnia wystartował kanał na YouTube Magdy Gessler, gdzie ona zdecydowała podzielić się swoim osobistym przepisem smacznego, czerownego barszczu na Wigilie. Obiecuje, że będzie pyszny. 

Czy nadwaga może być winą genów?

Magiczny polski barszcz czerwony, niby bardzo prosty, ale jednak jego smak zależy od wielu niuansów. Od nich zależy czy barszcz będzie fantastyczny, czy do niczego...Ja uwielbiam barszcz który robi się bardzo szybko, bez kiszenia buraków. Będzie przeźroczysty, pyszny i aromatyczny - mówi Magda Gessler

Magda Gessler gotuje barszcz

Oto przepis:

Popularne wiadomości teraz

"Musimy wymienić mieszkanie, nie jesteś moją matką, żeby się tobą opiekować". Marianna wychowała Larę, a teraz jest sama

"Mam teraz 59 lat. Mam dwie córki i troje wnucząt. Niedawno odwiedziła mnie moja najstarsza córka i odbyliśmy rozmowę"

"Widzę jakieś papiery w koszu. Serce podpowiadało mi, że mój mąż nie jest w podróży służbowej. Podwinęłam rękawy i sięgnęłam do wiadra"

"Całe życie zdmuchiwałam z ciebie kurz, a ty poszedłeś do swojej kochanki: to twoja wina"

Trzeba wybrać czerwone buraki, nawet niech będą krwiste. Zawijamy ich w folię aluminiową i pieczemy je w piekarniku rozgrzanym do temperatury 220 stopni. Nie doprawiamy ich, barszcz doprawimy na samym końcu. Dodajemy również cebule, które mogą spokojnie zapiekać się razem z burakami. Grzyby (borowiki i prawdziwki) zalej zimną wodą w rondelku, żeby się powoli otworzyły.  Stawiamy na lekki ogień i przyprawiamy. Dodajemy: ziele angielskie (4-5 kulek), liście laurowe, oraz cebulę.  Warzywa: zaczynamy od selera, dodajemy również pietruszki, następnie surowe buraki, które dzielimy na 4 części, na koniec por. Wszystko zalewamy wodą. Kiedy warzywa w zagotowanej wodzie opadną, dodamy koper, seler naciowy oraz nasze przygotowane grzyby.

Magda Gessler

Julia Wieniawa świętuje ze swoimi przyjaciółmi

Przygotowujemy jabłka, liepiej kwaśne.  Łączymy wywar z warzyw z grzybami. Można solić!  Czekamy aż wszystko zacznie wrzeć! W tym czasie przygotowujemy jeszcze surowy czosnek, który na koniec ulokujemy na wierzchu barszczu. Dodajemy też pieprz. Wybieramy z pieca cebulę pieczone buraki. Kiedy wszystko się ze sobą połączy i zagotuje, należy dodać ocet polski. Odstawiamy barszcz na całą noc, aby wszystkie produkty między soba połączyli się. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com