Co ciekawe, to są powszechnie spożywane produkty spożywcze. Dlatego każdemu z nas należałoby skorygować swoją dietę.
Według naukowców niektóre produkty spożywcze mają dość nieoczywisty wpływ na mózg. Wszyscy jemy te produkty na co dzień i nawet nie podejrzewamy, jak ich spożycie wpływa na stan naszego układu nerwowego oraz mózgu.
Negatywny wpływ
№ 1 Spożycie tuńczyka może powodować zaburzenia pamieci
Tuńczyk zawiera najwięcej rtęci wśród ryb. Rtęć swoja droga negatywnie wpływa na nasze zdrowie, poprawne funkcjonowanie mózgu, pamięć oraz koncentrację.
№ 2 Spożycie produktów zbożowych może powodować depresje oraz ataki paniki
Depresja i ataki paniki mogą być wynikiem nadmiernego spożycia zbóż. Wszystko dlatego, ze zboża zawierają gluten, który może działać na organizm niczym specyficzna toksyna i powodować stany patologiczne.
№ 3 Spożycie fasoli może powodować niedotlenienie mózgu
Fasola zawiera cynę. Nadmiar tego pierwiastku prowadzi do upośledzenia wchłaniania żelaza, które jest niezbędne do nasycenia mózgu tlenem. W rezultacie może dojść do niedokrwistości i niedotlenienia mózgu.
№ 4 Spożycie sera może powodować migrenę
Ser zawiera tyramine, która podnoszą ciśnienie krwi, co prowadzi do migreny.
Pozytywny wpływ
№ 1 Spożycie popcornu zmniejsza poziom stresu
Popcorn zawiera białko, fosfor, złoto, żelazo, magnez i witaminę B. Wszystkie te składniki korzystnie wpływają na stan układu nerwowego, zmniejszają stres, a nawet pomagają w walce z depresją.
№ 2 Smalec zapobiega chorobie Alzheimera
Smalec zawiera kwas arachidonowy, który jest niezbędny dla poprawnego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego. Spożycie smalcu również zapobiega chorobie Alzheimera.
№ 3 Czekolada pomaga w myśleniu
Chodzi o gorzką czekoladę – ona zawiera flawonoidy, które poprawiają aktywność mózgu i myślenie.
№ 4 Kurkuma pomaga w opóźnianiu starzenia się mózgu
Kurkuma zawiera kurkuminę, która zawiera wiele antyoksydantów. Antyoksydanty zapobiegają starzeniu się mózgu, wspomagają funkcje poznawcze i poprawiają myślenie.