Nie żyje znana aktorka teatralna, Hanna Zientara-Mokrowiecka. Przez kilkadziesiąt lat była związana z Teatrem Dramatycznym w Płocku, a jej utalentowana gra i oddanie teatrowi zostawiły niezatarte ślady w historii tego teatru.

Hanna Zientara-Mokrowiecka, znana z niezwykłego talentu aktorskiego, zmarła w wieku 64 lat. To ogromna strata dla polskiego teatru, a zwłaszcza dla Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, z którym była związana przez całe swoje życie zawodowe. Aktorka urodziła się w 1959 roku i już od młodych lat przejawiała pasję do aktorstwa. Nauki pobierała między innymi w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich, która znajdowała się przy Teatrze Ochota w Warszawie. Tam też kształciła swój talent, który później rozwijała na deskach Teatru Dramatycznego w Płocku.

Informację o śmierci tej wyjątkowej artystki przekazał sam Teatr Dramatyczny w Płocku za pośrednictwem Facebooka. W oficjalnym poście teatru możemy przeczytać, że Hanna Zientara-Mokrowiecka była jednym z filarów i symboli płockiego teatru. Poświęciła mu prawie całą swoją karierę zawodową, tworząc historię tego miejsca przez trzydzieści lat.

Trudno jest uwierzyć w to, co się stało. Hanna Zientara-Mokrowiecka grała niemal do ostatnich chwil swojego życia na deskach Teatru Dramatycznego w Płocku. Aktorka była niezwykle zaangażowana w swoją pracę i nigdy nie przestawała kreować nowych postaci. Nawet w ostatnich dniach swojego życia, brała udział w próbach do przedstawienia premierowego "Udręka życia" Hanocha Levina, w reżyserii Karola Suszki. Premiera tego spektaklu miała się odbyć 4 listopada 2023 roku, ale niestety nie zdążyła już zobaczyć owego sukcesu artystycznego.

W tych pierwszych, smutnych chwilach tragedii, nasze myśli są z najbliższymi Hani, którym przekazujemy najszczersze kondolencje i wyrazy wsparcia - przekazali współpracownicy Hanny Zientary-Mokrowieckiej.

Popularne wiadomości teraz

„Publikuję osobiste nietypowe zdjęcie. Komentarze: ‘W pani wieku takich zdjęć nie wolno publikować.’ ‘Po co to pokazywać. Myśli że ma 16 lat." Z życia

"Z zasady wszystkim odmawiałam. Nieistotne czy to najlepszy przyjaciel, czy siostra. Odpowiedź była zawsze ta sama: 'Nie pożyczam pieniędzy.'" Z życia

„Po tym, jak go zdradziłam, mój mąż wrócił, ale mi nie wybaczył. Nie zapomniał. Przeprowadziliśmy się do innego miasta, ale to nie pomogło”

Na co swędzą dłonie? Presądy związane ze swędzeniem

Hanna Zientara-Mokrowiecka była nie tylko cenioną artystką, ale także laureatką wielu znakomitych nagród. Otrzymała Srebrną Maskę za rolę Puka w spektaklu "Sen nocy letniej" w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Takie samo wyróżnienie odebrała za rolę Haliny Kociemby w spektaklu "Wydmuszka", w reżyserii Zbigniewa Lesienia-Cieszyńskiego. To tylko kilka przykładów jej licznych sukcesów na scenie teatralnej.

Hanna Zientara-Mokrowiecka zdobyła również prestiżową Nagrodę dla Najlepszej Aktorki na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Moraw i Śląska w Czeskim Cieszynie, za rolę Natalii Mooshaber w spektaklu "Myszy Natalii Mooshaber" Ladislava Fuksa, w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował ją także Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Hanna Zientara-Mokrowiecka pozostawiła po sobie nie tylko piękną karierę aktorską, ale także trwałe miejsce w sercach wszystkich tych, którzy mieli okazję ją poznać i podziwiać jej niezrównane talenty na scenie. Polski teatr stracił wyjątkowego artystę, a jej dziedzictwo pozostanie wieczne.

Pisaliśmy również o: Kiedy Anna przeszła na emeryturę, postanowiła żyć dla siebie. A potem jej córka urządziła jej prawdziwy cyrk

Może zainteresuje: Na widok mężczyzny Marię ogarnęło mocne uczucie. Zdała sobie sprawę, że odkrył jej główny sekret

Przypominamy o: Smutne pożegnanie Cezarego Olszewskiego. Polska scena taneczna w żałobie