Do czerwca na grogach mogą przechodzić nurogęsi ze swoimi dziećmi. W tym momencie one przenoszą się z Łazieniek Królewskich do Wisły. Będzie to na ulicach Myśliwieckiej i Czeniakowskiej w Warszawie. Warszawski Zarząd Zieleni informuje o tym, aby każdy kierowca był bardziej ostrożnym. Już w środę zauważono pierwszy przypadek, kiedy kacza rodzina ze swoimi małymi dziećmi przechodziła przez drogę. Z tego powodu ruch został wstrzymany.
Udało się to dzięki szybkiej interwencji i współpracy pracowników Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, Policji, Straży Miejskiej i mieszkańców zaangażowanych w ochronę ptaków - iformuje Warszawski Zarząd Zieleni.
Nurogęsi są rzadko spotykane w Polsce. Gatunek ten jest pod ochroną w ramach obszaru Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły. Dlatego, Warszawski Urząd Zielenie informuje o tym, aby każdy kierowca miał wielka ostrożność, w momencie, gdzie znajduje się na drodze.
"Zostawcie męża w spokoju. Jak wam nie wstyd zabierać tatusia dziecku – patrzyła na mnie spojrzeniem pełnym determinacji. Spakowała walizkę." Z życia
3 powody, dla których nie będziesz dodawać mleko do kawy
Top 10 zaskakujących ciekawostek o kotach. Mało kto o tym wie
Hybryd psa i kota. Zdjęcia tego zwierza bardzo popularne w sieci
Apelujemy do kierowców o szczególną uwagę w okresie od kwietnia do czerwca na ul. Czerniakowskiej i Myśliwieckiej. Spacerowiczów prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu, by nie przepłoszyć migrujących ptaków, a właścicieli psów o wyprowadzanie swoich pupili na smyczy. Na małe nurogęsi i tak czyhają liczne zagrożenia, np. inne ptaki, więc warto im ułatwić tę wędrówkę - informuje Zarząd.
Tajna receptura przyrządzania rosołu, która poprawi jego smak. Wystarczy jeden składnik
W dodatku dodał, że miejsce, gdzie najczęściej mogą być spotykane nurogęsi, są monitorowane:
Od kwietnia do czerwca specjalnie go obniżamy, by nurogęsi mogły przepłynąć przepustem z zachodniej do wschodniej części kanału. We współpracy z Zarządem Dróg Miejskich wycięliśmy przejścia w murkach przy ul. Myśliwieckiej, żeby udrożnić dla wędrujących ptaków ten korytarz ekologiczny, z którego również korzystają.
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com