1. Jak śpią małpy

Małpy

W nocy układają sobie coś w rodzaju łóżka z liści, trawy lub gałązek i zwijają się w tych „gniazdach” jak ludzie w ciepłym łóżku. Małe małpy, takie jak małpy lub makaki, śpią inaczej, po prostu zamarzają, siedząc na gałęzi w wygodniejszej pozycji, poruszają się we śnie i od czasu do czasu budzą się, aby sprawdzić, czy w pobliżu nie ma drapieżników.

Banalnie prosty przepis na pyszne drożdżowe ciasto z owocami

2. Słonie i żyrafy śpią stojąc

Duże kopytne zwierzęta, takie jak słonie i żyrafy, najczęściej po prostu nie mogą znaleźć niezawodnego schronienia do spania, dlatego są zmuszone spać na stojąco, zawsze gotowi wskoczyć i uciec przed niebezpieczeństwem.

Słonie

Popularne wiadomości teraz

„W niedzielę pojechaliśmy do domu moich teściów, mój mąż chciał pogratulować mojej mamie z okazji jej urodzin, które właśnie minęły”

„Chciałabym mieć syna zamiast córki. Syn Natalii wypadł tak dobrze, ale o mojej Marcie nie ma co pisać”

„Byłam zaskoczona widząc nową koszulę w szafie mojego męża, to nie może być tak, że ma kogoś innego”

"Wstyd mi przyznać, że widziałam mojego wnuka tylko raz, mimo że ma już 2 miesiące. A wszystko przez moją synową"

Rodzinny obiad za 25 zł. To możliwe!

3. Delfiny śpią z jednym otwartym okiem

Delfiny

Większość ssaków morskich musi stale wystrzegać się drapieżników, a ponadto musi unosić się na powierzchni, aby oddychać. Jeśli delfin zasypia jako człowiek, po prostu utonie. Ponadto delfiny są ciepłokrwistymi stworzeniami, które najczęściej żyją w chłodnych wodach, dlatego muszą stale się poruszać, aby temperatura ich ciała nie spadła.

4. Gady mogą zobaczyć sny

Gady

Badacz Gilles Laurent z Instytutu Maxa Plancka (Niemcy) połączył elektroencefalogram (EEG) z jaszczurkami gatunku i wkrótce zauważył na wykresie kilka bardzo znanych cykli snu u gadów. 

5. Ryby śpią w ciemności

Kiedy lampy są zapalone w pobliżu akwarium, ryby w ogóle nie śpią, a kiedy opuszczasz akwarium w ciemności, ryby zasypiają. Faktem jest, że światło uwalnia niektóre hormony, które określają potrzebę snu u ryb.

Rybki

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com