W dobie technologii i Internetu możemy uzyskać absolutnie wszystko. Nawet najbardziej ekscytujące odpowiedzi na nasze pytania dotyczące dzisiejszego strasznego koronawirusa.  W Departamencie Rozwoju Systemu e-zdrowie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) we współpracy z IBM Polska został stworzony tak zwany wirtualny asystent, który daje odpowiedzi na wszystkie twoje pytanie dotyczące COVID-19. To co nasz najbardziej porusza: zakażenie, objawy kwarantanna, leczenie, zasady przemieszczania się, postępowanie w razie zachorowania lub podejrzenia choroby.

21-latka ofiarą wirusa. Nie miała chorób współistniejących

Wirtuany asystent odpowiada na wszystkie twoje pytania

Ten asystent został uruchomiony w serwisie pacjent.gov.pl. Codziennie dopełnia się informacjami z Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektorata Sanitarnego i Narodowego Funduszu Zdrowia. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, który jest odpowiedzialny za taką aplikację, mówi:

„Wirtualny asystent jest odpowiedzią na stale rosnącą liczbę zapytań dotyczących koronawirusa. Dzięki temu, że jest on dostępny online, udziela odpowiedzi w zaledwie kilka sekund o każdej porze dnia i nocy. Do tego jest bardzo intuicyjny w użytkowaniu i każdy z nas z łatwością z niego skorzysta”

Popularne wiadomości teraz

„Wybacz mi, moje dziecko, że nie chciałam cię widzieć z wizytą i nigdy nie powiedziałam dobrego słowa, miałam ku temu swoje powody”

„Chciałabym mieć syna zamiast córki. Syn Natalii wypadł tak dobrze, ale o mojej Marcie nie ma co pisać”

„Byłam zaskoczona widząc nową koszulę w szafie mojego męża, to nie może być tak, że ma kogoś innego”

"Urodziłam dwójkę dzieci od teścia, bo mój mąż nie miał pojęcia. Chciałam powiedzieć prawdę, ale obiecałam teściowej, że będę milczeć"

Masz pytania z powodu koronawirusa? Asystent odpowie ci na nich

Książę Karol ma koronawirusa! W jakim stanie jest syn królowej Elżbiety II?

Tak samo dodaje, że dzięki wieloma instytucjom został stworzony wirtualny asystent:

"Szczególnie budująca jest postawa firm komercyjnych, w tym IBM Polska, której pracownicy wraz z Zespołem Komunikacji Systemu e-zdrowie CSIOZ pracowali bez wytchnienia nad tym rozwiązaniem. To pierwsze wdrożenie tego typu narzędzia w publicznym systemie ochrony zdrowia. Zachęcam do jego przetestowania".

Wirtualny pomocnik istnieje w znanych przeglądarkach, takich jak: Mozilla Firefox, Chrome, Microsoft Edge, Internet Explorer, Safari. Tak samo można korzystać z tego przez swoje telefony. A tę samą chwilę już odpowiada na kilka tysięcy pytan. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com