Mimo, że jest niewielkich rozmiarów to jej właściwości i wpływ na organizm są nieocenione.

Czas na przetwory. Sałatka szwedzka w słoikach

Mimo, że jej zdrowotne właściwości znane są od X wieku to w dalszym ciągu stosuje ją niewielu. A szkoda! bowiem babka jajowata jest źródłem wielu cennych składników. Dzięki temu ma szerokie właściwości lecznicze. Regularne stosowanie preparatów z jej zawartością korzystnie wpłynie na wiele narządów, zapobiegając chorobom i lecząc je. Niewątpliwie najpopularniejszą jej zaletą jest dobroczynny wpływ na układ trawienia.

Babkę jajowatą możemy przyjmować w rożnej formie. Zarówno pod postacią granulek, proszku jak i roztworu. W formie suszonej idealnie sprawdzi się jako dodatek do dań.

Popularne wiadomości teraz

Przepis na „puszystą” kawę podbił cały Internet

Nie ma świąt bez sernika. Sprawdzony przepis na sernik królewski

Top 10 zaskakujących ciekawostek o kotach. Mało kto o tym wie

Hybryd psa i kota. Zdjęcia tego zwierza bardzo popularne w sieci

W lecznictwie najczęściej wykorzystuje się ją jako środek regulujący trawienie, w celu usprawnienia procesu wydalania. Ponadto babka wykazuje działanie osłaniające, które jest bardzo ważne w trakcie leczenia choroby wrzodowej.

Dodatkowym i niewątpliwym atutem tej rośliny jest zmniejszanie ryzyka wystąpienia zawału serca, obniżenia ciśnienie krwi oraz poziomu cholesterolu.

Babka znajduje zastosowanie w przypadku leczenia nadwrażliwości żołądka oraz zapalenia jelit. Ponadto pomaga również kontrolować wagę i oczyścić organizm.

Napar z babki jajowatej

W celu przygotowania naparu należy zalać łyżkę nasion wsypać do szklanki i zalać wrzącą wodą. Następnie napar odstawić na 20 minut. Pić 1-2 razy dziennie.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com