Uważam, że mam wielkie szczęście, że się z nią przyjaźnię, zawsze można z nią porozmawiać albo poprosić o pomoc, na przykład, aby nakarmiła mojego kota, gdy wyjeżdżam na wakacje.

Generalnie, wraz z wiekiem, przyjaciół raczej nie przybywa, przynajmniej tak mi się wydaje. Dlatego bardzo szanuję Maję i pielęgnuję naszą przyjaźń.

Z Mają przyjaźnimy się już ponad sześć lat, odkąd kobieta zamieszkała w mieszkaniu naprzeciwko. Pewnego razu wpadła do mnie pożyczyć cukier, a ja zaprosiłam nową sąsiadkę na herbatę.

Rozmawiałyśmy, dzieliłyśmy się swoimi historiami. Maja była zamężna, ale ze swoim mężem nie mieszkała długo. Mają wspólną córkę, Kasię. Kiedy dziewczynka skończyła 7 lat, mąż wyznał, że od dawna żyje z dwiema rodzinami. Nie zamierzała znosić takiego upokorzenia, więc złożyła pozew o rozwód.

Mąż spakował rzeczy i odszedł do kochanki. Dobrze, że przynajmniej zostawił im mieszkanie. Jej rodzice pomogli im po ślubie kupić trzypokojowe mieszkanie. Umówili się, że mąż nie będzie rościł sobie praw do mieszkania, jeśli Maja nie będzie żądała alimentów.

Popularne wiadomości teraz

„A potem wydarzyło się coś romantycznego. W wieku 45 lat zakochałam się w mężczyźnie starszym o 14 lat. Ale najdziwniejsze – moja ciąża.” Z życia

"W sensie, skąd macie brać pieniądze – zdziwiłam się – nie pracujecie, a ja muszę. Syn z synową żyli z tego, co im przesyłałam z Anglii." Z życia

"Dzwonię do córki żeby przyjechała w odwiedziny i pomogła. Oznajmia, że na wieś nie pojedzie, bo jeszcze sama stanie się "wiejską dziewuchą”. Z życia

Rodzice i siostra najprzystojniejszego tureckiego aktora Buraka Ozcivita.

Musiała sama postawić córkę na nogi. Dziewczynka dorosła, skończyła szkołę. Na czwartym roku studiów poznała przyszłego męża.

Maja pomogła zorganizować i opłacić wesele, ojciec Kasi przyszedł i poszedł jak gość. Dał kilka tysięcy, i to by było na tyle. Matka panny młodej wiedziała, że życie z rodzicami nie przyniesie pożytku młodym, więc postanowiła sprzedać mieszkanie.

Dzieciom oddała dwupokojowe, a sobie wykupiła mieszkanie w naszym bloku. Wcześniej mieszkała tu staruszka z siedmioma kotami. Myślę, że z powodu zapachu, który panował w mieszkaniu, cena była znacznie obniżona.

Ostatni rok dla Mai był dość intensywny. Zdecydowała się ponownie otworzyć swoje serce na miłość. Andrzej wydawał się odpowiedzialnym i poważnym mężczyzną.

Jednak nie zdążył nawet przenieść swoich rzeczy, a już pokazał swoje prawdziwe oblicze. Za maską wzorowego i godnego zaufania człowieka krył się zwykły leniuch, który tylko ogląda telewizję i sprawdza garnki w kuchni. „Czy jest coś do jedzenia” – to jego ulubione zdanie.

Maja wyrzuciłaby go od razu, gdyby nie starsza teściowa. Kobieta tak się ucieszyła z nowej synowej, że kilka razy w tygodniu przychodziła w gości, by po prostu z nią porozmawiać i spędzić razem czas.

Pani Magda była samotna, brakowało jej zwykłego towarzystwa. Wcześniej Andrzej mieszkał z nią, a odkąd przeprowadził się do Mai, w ogóle nie odwiedzał swojej matki.

— Tak mi żal pani Magdy — poskarżyła mi się Maja. — Widać, że to taka dobra i miła kobieta, a syn jest jej zupełnym przeciwieństwem. Chyba wdał się w ojca, ten też całe życie przeleżał na kanapie i siedział na garnuszku u żony aż do końca swoich dni.

— Co zamierzasz zrobić? — zapytałam ją.

— Jak bardzo nie byłoby mi jej szkoda, to jednak obca mi osoba. Nie zamierzam tolerować jej syna-darmozjada, który chce żyć na mój koszt.

Maja wyrzuciła Andrzeja tego samego wieczoru. Następnego ranka pod drzwiami jej mieszkania czekała już pani Magda. Staruszka błagała o otwarcie drzwi i wysłuchanie, ale Maja była niewzruszona.

Pewnie starszej pani zrobiło się słabo, widziałam, jak złapała się za głowę, więc natychmiast otworzyłam drzwi i zaprosiłam ją do siebie. Zaparzyłam jej herbatę na uspokojenie i po prostu wysłuchałam.

Sąsiadka miała rację — pani Magdzie brakowało zwykłego towarzystwa. Chciała być po prostu dla kogoś potrzebna. Poprosiłam ją, aby więcej nie przychodziła i dała Mai spokój. Staruszka obiecała się nad tym zastanowić, ale nie wierzę, że tak szybko się uspokoi.

Pisaliśmy również o: "Obok wprowadziła się młoda rodzina, całkiem biedna. Ciągle pożyczają ode mnie produkty i nigdy ich nie oddają. Zwróciłam im uwagę": opowieść sąsiadki

Może zainteresuje:  "Mama jest w ciąży w wieku 42 lat. "Kawaler" to mój wykładowca. Nie mamy własnego mieszkania, pieniędzy, a on nie proponuje jej małżeństwa": studentka

Przypominamy:  "Ona nie gotuje mojemu synowi, nie myje naczyń, mówi, że zajmuje się dzieckiem, ale cały czas siedzi z telefonem. Jestem zmartwiona": opowieść matki